Mavi Etiket

Dünyada ve ülkemizde günlük yaşantımızın vazgeçilmez araçlarından biri olan asansörlerin zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı  arızalanması ve çalışmasının sekteye uğraması kaçınılmaz bir sonuçtur. Zira her makina ve cihaz gibi asansörlerinde bakıma ihtiyacı vardır. Bu yüzden asansörler kanunlarla belirlenmiş zamansal aralıklarla bir takım kontrollerden geçmek zorundadır. Bu kontroller uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan kontrol ve denetimler sonucunda ise asansörlerin durumuna göre 4 çeşit etiket ismi ile etiketlendirilirler. Bu etiketlerden bir tanesi de mavi etikettir. Bu etiket, can ve mal güvenliğimiz için "hafif kusurlu" seviyede risk oluşturan bir etikettir.

Kontroller sonucunda mavi renk almış olan asansörlerin bir sonraki kontrolü, periyodik kontrol raporunun ilgili idareye, bina sorumlusuna ve asansörü monte edene veya onun yetkili servisine iletildiği tarihten itibaren on iki ay sonra yapılır. Yani mavi etiket almış olan asansörün 12 ay içerisinde raporda belirtilen eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir. Kanuni ve yasal süre budur. Tabi böyle bir yasal süre var diye mavi etiket almış bir asansörün eksikliklerinin giderilmesi için 12 ay beklenmemelidir. Aksi bir durumda yeni arızalar baş gösterebilir. Her şeyi zamanında yapmak bilumum çerçevede fayda getirir.

Fimak Asansör olarak mavi etiket almış asansörlerinizin tüm eksikliklerini gidererek bir daha ki kontrol zamanında yeşil etiket almasını sağlamaktayız. Bu minvalde sizlerde kontroller sonucunda uzman kişiler tarafından asansörünüze mavi etiket verilmiş ise gönül rahatlığı ile firmamız Fimak Asansör'ü arayabilir, profesyonel asansör hizmetlerimizden uygun fiyat politikası çerçevesinde faydalanabilirsiniz. Fimak Asansör başta İstanbul olmak üzere tüm yurt sathında asansör hizmetleri vermektedir.

"Fimak Asansör Tamiri ve Hizmetleri | 0532 287 68 94"

+