Sarı Etiket

Bilim-teknoloji ve bunun paralelinde inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte yüksek katlı binaların yaygınlaşması, toplu konut alanlarının artması, asansör kullanımını da arttırmış ve asansörlerin artık hayatımızda vazgeçilmez olmasını sağlamıştır. Hayatımızı kolaylaştıran ve bu minvalde gece gündüz durmaksızın kullandığımız asansörlerin, arızalanıp can ve mal güvenliğimizi tehdit etmemesi açısından standartlara göre monte edilmesi, periyodik olarak kontrol ve bakımlarının sağlanması gerekmektedir. Zaten ülkemizde konu ile alakalı bakanlık olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı yönetmelik gereğince, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve ilgili asansörün bulunduğu binanın bağlı olduğu belediye ile protokol imzalamış olan A tipi muayene kuruluşları tarafından asansörler periyodik olarak yılda en az bir defa kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu denetlemeler yasal bir zorunluluk olmakla birlikte son derece hayati önem taşımaktadır.

"Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği" gereğince yetkili uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetleme sonuçlarına göre asansörlere güvenlik açısından uygun ya da uygunsuzluğunu belirten etiketler verilir. Bunlardan birisi de sarı etikettir. Denetim ve kontroller sonucunda yüksek risk seviyesinde olan asansörlere sarı etiket takılır ve bu da asansörün kusurlu olduğunu gösterir. Sarı etiket takılan asansör, denetim ve kontrol raporunun iletildiği tarihten itibaren iki ay yani 60 gün sonra uzman kontrol mühendisleri tarafından tekrar kontrol edilir. Belirlenen süre içerisinde asansörün bakım ve onarımları yapılarak tekrar güvenli hale getirilmesi sağlanır. Bu sürecin takibini bina yöneticisi yapar. Vatandaşlar da bu etiketler hakkında bilgi sahibi olmalı, periyodik asansör denetim raporlarını incelemeli ve yürütülecek düzeltmeleri takip etmelidir.

Firmamız, yönetmelik kurallarına uygun prensiple, mesleki yeterlilik belgesine sahip uzman kadrosu ile birlikte hizmet vermektedir. İstanbul ve ilçeleri başta olmak üzere Türkiye genelinde profesyonel olarak asansör hizmeti veren firmamız, asansör arıza bakım, periyodik bakım hizmetlerinin yanı sıra kırmızı veya sarı etiket takılmış asansörleriniz için bakım ve tamir hizmetleri sunmaktadır. Asansörlerinizin, can ve mal güvenliğiniz için en uygun etiket olan yeşil etiketli yani kusursuz asansör olması için çalışıyoruz. Kaliteli hizmeti, zamanında ve uygun fiyata almak, her marka ve model asansörünüzün tamir, bakım ve servis hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz 7 gün 24 saat sizin hizmetinizdedir. Unutmayın sizin ve sevdiklerinizin güvenliği bizler için önemlidir.

"Fimak Asansör Tamiri ve Hizmetleri | 0532 287 68 94"

+