Yönetmelikler

İnsanlık tarihi boyunca farklı yöntemlerle kullanılan ve zamanla geliştirilen asansörlerin yaşamımızdaki yeri ve önemi, gelişen ve yükselen binalarla birlikte her geçen gün artmaktadır. Başta can ve mal güvenliği olmak üzere güvenli, kaliteli ve konforlu kullanım sağlaması açısından asansörlerin güncel teknoloji ve standartlara uygun olması çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürürlüğe giren ve önemli güncellemeler eklenerek 6 Nisan 2019’da ve 30737 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Asansör Yönetmeliği’nin amacı yasal zorunlukları belirlemektir. Yürürlükteki bu yönetmelik ile asansör kullanımında can ve mal güvenliği için gerekli tescil, işletme, bakım-onarım hizmetleri, denetleme ile ilgili kuralların belirlenmesi sağlanmıştır.

Asansör yönetmeliği kapsamında bina yöneticileri ve asansör montaj ve bakım hizmetleri veren yetkili firmalar arasında sözleşme imzalanır. Böylece asansörü monte eden, yetkili servis ve bina yönetiminin alması gerekli olan sorumluluklar ve yükümlülükler belirlenmiş ve yasal hâle getirilmiş olur. Asansör yönetmeliği, insan ve yük taşıyan asansörlerin can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturmayacak şekilde kullanılması, montaj, işletme, bakım, satış sonrası hizmetler ile ilgili standartları belirlemesi açısından önemlidir. Asansör yönetmeliğinde açıklaması yapılan maddeler ile asansörlerin arıza onarım ve periyodik bakımlarının sağlanması, garanti kapsamı, istihdam edilmesi gereken teknik personelin işe alım şartları ve sahip olması gereken yetki belgeleri, bina sorumlusunun yükümlülükleri, asansör güvenlik seviyelerinin belirlenmesi, tüm idari yaptırımlar yasal güvence altına alınmış olmaktadır.

Firmamız Asansör Yönetmeliği’nin tüm maddelerine uygun prensiple hizmet vermektedir. Mesleki yeterlilik belgesine sahip uzman teknik kadrosu, garanti ve satış sonrası hizmet ekibi, apartman yönetimine yıllık periyodik olarak verilen eğitimlerle hizmetinizdeyiz. Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan bakım sözleşmelerimiz ile asansörlerinizin yağlama, temizleme, kullanıma bağlı oluşabilen onarım ve değişimler, kurtarma çalışmaları yapılmaktadır ve yine yönetmelik maddesi kapsamında oluşabilecek her türlü kaza sorumluluğu firmamıza aittir. Asansörleriniz ve tüm aksam ve parçalarının bakımı güncel TS EN 13015 standardında belirtilen kurallara göre yapılmaktadır. Birinci ve en önemli önceliğimiz sizlerin, sevdiklerinizin ve çevremizin güvenliğini sağlamaktır. Farkımız kaliteden ödün vermeden minimum maliyetle birlikte müşteri memnuniyet prensibini benimseyerek hizmet sunmamızdan kaynaklanmaktadır.

"Fimak Asansör Tamiri ve Hizmetleri | 0532 287 68 94"

+